Home » Viata parohiei » 2019 » Concert Colinde

Concert Colinde - Sa nu fi singur de Craciun

La Casa Praznicală a Parohiei "Sfântul Nicolae" din Câmpina, solista Ioana Sandu și invitații săi au cântat și încântat publicul cu colinde superbe. O seară magică, de neuitat, cu un public numeros, extrem de receptiv, care a răsplătit cu aplauze îndelungate prestația colindătorilor mici și mari. Alături de Ioana Sandu au evoluat grupul "Mugurași de primăvară" (profesor Alice Botoacă), formația "Celesta" de la Colegiul Național "Nicolae Grigorescu" (profesor Elisabeta Milea), talentatul pianist Sergiu Dobrescu (pregătit de profesoarele Cornelia Iurevici și Hermina Tabără). Gazdă primitoare a fost părintele paroh Grigore Meșteroaie, cel care păstorește acest loc minunat - Parohia "Sfântul Nicolae" din Cartierul Slobozia.